Louise Adelborg, servis 72 dlr "Capitol" Rörstrand porslin
Bestående av;
16 flata diameter 24,5 cm,
14 flata diameter 21 cm,
16 assietter diameter 17 cm,
7 djupa,
2 ovala uppläggningsfat,
1 mindre skålfat,
16 kaffekoppar med fat.
Medföljer;
7 muggar,
1 sockerskål Magnolia (saknar lock),
1 gräddkanna Magnolia.
Bruksslitage. Repor.