Simon Gate, glasservisdelar, 12st, Orrefors Sandvik, 1920/30-tal.
Bl a modell "Stork". Bestånde av:
3 karaffer, höjder 28-35 cm.
4 cocktailglas, (ett med mikronagg) höjd 9,5 cm.
4 snapsglas, höjd 12 cm.
1 skål, höjd 15, diameter 23 cm.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.