Stan Wys, skulptur, brons, signerad, numrerad 1/8. Daterad 2010.
Kvinnogestalt. Grön/brun patinerad och delvis förgylld brons. Signerad Stan Wys, numrerad 1/8 och daterad 2010. Höjd 31 cm (inklusive stensockel 33 cm).
Smärre slitage och strödda skrapmärken. God kondition.