Otto Strandman, skulptur. Signerad. daterad 1913. Gjutarstämpel. Brons. Höjd 35 cm.
Stående modell. Signerad Otto Strandman och daterad 1913. Gjutarstämpel E. Pettersson fud. Brunpatinerad brons. Höjd 35 cm.
Obetydlig ytsmuts.
Mindre strödda skrapmärken.
God kondition.