För Mercedes Benz. Fyra resväskor i olika storlekar klädda med svart skinnimitation. Detaljer i brunt läder och lås i vitmetall. Invändigt tygfodrade. Plakettmärkta KARL BAISCH Autokofferfabrik STUTTGART- BAD - CANNSTATT. 60,5 x 25 x 13 cm, 70 x 49 x 17 cm (två har dessa mått), 99 x 50 x 13,5 cm. Nyckel finns.
Slitage. Skador. Bristningar. Fläckar. Låsen ej funktionstestade.