"Berättelser och studier om märkliga saker". Med en introduktion av Oscar Lewis. Tryckt för medlemmar av Limited Editions Club av Shimbi Shoin Ltd. Tokyo. Begränsad upplaga på 1 500 exemplar signerad av konstnären, detta är exemplar nr. 231 på handgjort japanskt papper och siden. Storlek 21,5x15,5 cm.
Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott. Åldersrelaterat slitage.