Katsuyuki Nishijima, färgträsnitt, 4st, Japan, 1900-talets andra hälft.
Olika stadsvyer. Signerade i blyerts, varav tre numerade 89, 93, och 246/380. Bildyta 27 x 19 respektive 28,5 x 40 cm.
Ej examinerad ur ram. Smärre veck. Det mindre bladet med liten missfärgning.