Ett klöverformat fat med dekor i underglasyrblått med motiv av antikviteter med pion, prunus och lotus. Qianlong (1736-95). Längd 19,5 cm. Rektangulärt fat med dekor i famille rose med motiv av spelande damer i trädgård med antikvitter och tall. 1800-tal. Mått 24 x 17 cm.
Nagg. Slitage.