Anneè Olofsson, c-print, 2006, signerad och daterad 1/3 a tergo.
"The Conversations - Grande Corniche/The Dealer", 2006. C-print monterad på aluminium 120 x 156 cm. I verket ingår ett soundtrack, ca 15 min, som spelas via en MP3-spelare och högtalare monterat på fotografiets baksida.
Mia Sundberg Gallery, Stockholm.