Joan Miró, etsning med akvatint, signerad samt numrerad XXII/XXXIV.
"Monument à Christophe Colomb et à Marcel Duchamp". Tryckt av Maeght, Paris, utgiven av Georges Visat, Paris, bladstorlek 37,8 x 28 cm.
Ej examinerad ur ram. Helhetsintrycket är gott.