Halvhornskniv, signerad Ola Landin, knivblad Conny Persson, sameslöjd / duodji, 1900-talets andra hälft.
Renhorn, läder och stål. Rikt graverade och polerade detaljer. Metallintarsia i skaftet. Knivbladet märkt. Knivbladets längd 9 cm. Totallängd inkl slida 23,5 cm.
Helhetsintrycket är mycket gott.