Katsushika Hokusai, efter, Mangaalbum, elva stycken, samt oidentifierad konstnäre ett album, troligen sent 1800-tal.
Elva (7+4) album efter Hokusai innehållande olika scener, landskap, figurstudier, mytologiska väsen och djur. 24,5 x 16,5 cm. Ett album med fåglar. 22,5 x 14,5 cm.
Slitage, fläckar. Ej fullt genomgångna.