Rullmålning samt träsnitt i scroll. Japan, omkring år 1900 samt 1800-tal.
Rullmålning med dekor av kvinna vid kar. 34 x 39,5 cm. Total längd 128.5 cm. Total bredd 49.5 cm. Träsnitt med stående kvinna. 73 x 23.5 cm. Total längd 116 cm. Total bredd 34 cm.
Slitage. Pappersskador. Veck. Gulnade.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.