Dekor i emaljfärger samt underglasyrblått med emaljfärger. Tallrikar med dekor i famille rose, landskap med underglasyrblått samt emaljfärger i rosa samt rött och guld. "Pseudo Tobacco Leaf". Påfågel i famille rose, samt Kinesisk Imari. Diameter ca 23 cm.
Smärre nagg. Smärre slitage.