Vaser, ett par, porslin, troligen 1900-talets första hälft.
Dekor i emaljfärger med femkloade drakar jagandes den brinnande pärlan bland molnformationer. Med Guangxus sex karaktärers märke i rött men senare. Höjd 25.5 cm.
Slitage. Mistor. En vas med bränningsspricka i botten.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.