Bestående av:
12 Matskedar, 20,5 cm.
12 matgafflar, 20 cm.
12 bordsgafflar, 17 cm.
12 bordsskedar, 17 cm.
6 kaffeskedar, 11 cm.
2 marmeladskedar, 13,5 cm.
Uppläggningsgaffel, 12,5 cm.
2 uppläggningsknivar, 14,5 cm.
Uppläggningsspade, 12 cm.
Uppläggningsspade, 14 cm.
Kotlettgaffel, 17 cm.
2 uppläggningsspadar, 23-27 cm.
3 uppläggningsskedar, 20-24 cm.
2 ostknivar, 21 cm, blad av rostfritt stål.
Såsslev, 17 cm.
Soppslev, 36 cm.
Total vikt: 3275 gram.
Något slitage. Ojämn form på vissa delar och tenar på gafflar. En osthyvel, ej silverstämplad med rostfritt blad, medföljer.