Hans-Agne Jakobsson, bordslampor, ett par, modell B124, Hans-Agne Jakobsson AB, Markaryd, 1900-talets andra hälft.
Gröntonat glas och mässing. Etikettmärkta. För en ljuspunkt vardera. Höjd 35 cm.
Ej funktionstestad. Undersidesnagg. Metallen något anlupen.