Dora Jung, bordstabletter 3 st, och duk, Tampella, Finland 1960-1970-tal.
Linnedamast.
"Prinsessorna". Signerad Dora Jung och TL (Tampella). Ca 34x43 cm.
"Påfågel". Märkt T Tampella. Ca 34 x 44 cm.
"Strömmingar". Duk. Ca 34 x 44 cm.
Smärre fläckar. Helhetsintrycket är gott.