Claes Hake, skulptur, brons, signerad.
Byst av en man, monterad på bas av trä. Signerad HAKE. Informationshäfte om konstnären medföljer. Höjd (exklusive bas) 7,5 cm. Höjd (inklusive bas) 19 cm.
Torrsprickor. och smärre skador på träbasen. Skador. Obetydligt ytslitage på skulpturen.