Berit Woelfer, matta, rölakan, signerad WB, ca 203 x 139 cm.
Skadade fransar. Något slitage. Smärre fläckar.
Textilkonstnär, Konstfack i Stockholm, efter studier arbetade Berit Woelfer bl.a. för Elsa Gullberg och Svensk Hemslöjd, sedan Kasthall.