Anne Nilsson, ljusstakar, 4 st, glas, "Celeste", Orrefors.
Skaft i blått respektive svart glas, ljushållare och fot i klarglas. Märkta Orrefors. Höjd 29,5 - 41 cm.
Ställvis ytslitage i form av repor under fot. Stearinrester.