Elefant, signerad Seguso Murano, höjd 16,5 cm. Duva av gröntonat och gulfolierat glas, längd 13 cm. Hund, etikettmärkt The Sea Gull Roma, höjd 15 cm. Gröntonat ägg, signerat Barovier toso, höjd 11 cm. Fågel i rosa och gultonat glas, etikettmärkt Italy, längd 7 cm. Djur i klarglas, otydligt signerad, höjd 11 cm.
Smärre fläckar och märken på hunden. Obetydligt ytslitage på resterande. Fotringsnagg på gröntonade duvan.