Gastone Rinaldi, stolar, 4 st, "Dafne" för Thema, Italien, 1980-tal.
Stomme i lackad metall, sits i svartlakerat trä. Stämpelmärkta Gastone Rinaldi och etikettmärkta Thema Made in Italy. Hoppfälld höjd 89 cm. Sitthöjd 45 cm.
Ställvis smärre färgbortfall, enstaka repor.