Wilke Adolfsson, vas, graal, signerad och daterad 1989.
Klockformad vas på klackfot med dekor i blått av kvinnor, fiskar och blad. Signerad Wilde Adolfsson -89 0284. Diameter 27, höjd 24,5 cm.
Smärre ytslitage. Helhetsintrycket är gott.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
4 000 SEK