totalvikt 0.94 ct enligt kvitto från Cartier, storlek 16/50, totalvikt 3 g. Signerad Cartier, numrerad INF922 och med schweiziska stämplar. Etui, pouch, påse samt certifikat från Cartier medföljer.
Bruksslitage. Mindre nagg på några diamanter.
Nyvärde ca 100 000 SEK.