Joan Miró, "Affiche pour l'exposition Homenatge a J. Torres Clavé".
Färglitografi, 1980, signerad med blyerts och numrerad 18/75. Bladstorlek 75 x 61,5 cm, bildstorlek 60.5 x 49,7 cm (Arches).
Gulnad.
Betydande finländsk privatsamling.
Maeght 1208.