Mittplaketten föreställande en av de åtta odödliga Cao Guojiu. Flankerande paneler med träd. Infattade i träställ. Mittplackettens mått 19.5 x 12 cm (dagermått). Yttre plaketter 19.5 x 5 cm (dagermått).
Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott. Senare träställ med skador.