kandelabrar för fem ljus, klocka med vit urtavla med arabiska siffror, bronsmontering på urnor av porslin med polykrom dekor, höjd ca 76 cm
Bruksslitage. Nagg. Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Repor. Märken. Något sned kandelaber, en urna något lös i fot. Skador. Nyckel saknas.