Dekor i emaljfärger i famille rose. Bestående av sju stycken djupa tallrikar, samt 4 tallrikar. Samt ett serveringsfat. Tallrikarnas diameter 22-22.5 cm. Fatets längd 35.5 cm.
Slitage. Mistor. Nagg. En djup tallrik och en tallrik med lagning.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.