Dekor i emaljfärger, famille rose, en med motiv av 'double peacock', två påfåglar i blommande trädgård med pioner, två med motiv av pagodlandskap. Konturerade brätten med motiv av strödda blommor. Diameter ca 23-23,5 cm.
Nagg. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.