Erik Höglund, skulptur/vas, glas, Strömbergshyttan, 1991.
I form av tjurhuvud i rött, svart och blått mot klarglas. Signerad "1991 EH Sg. Strömbergshyttan LP - HG - MA Erik Höglund". Höjd 20,5 cm.
Obetydligt ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
3 000 SEK