John Edward Wilmot, saltkar, ett par, silver, Birmingham, år 1900. Två engelska saltskedar, silver, ena stämplad 1872.
Saltkaren med blå glasinsats. Höjd 5 cm.
Skedarnas längd 7,7 cm, den med runt blad stämplad Martin, Hall & Co, Sheffield 1872. Sked med snäckformat blad bär finska kontrollstämplar.
Bucklor i bådas fot.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.