Glasservis, "Odelberg Junior", 37 delar, Kosta Boda, 1900-talets första hälft.
Slipad, blästrad samt förgylld dekor. På kvadratiska fötter. Bestående av:
6 snapsglas, höjd 12 cm.
10 vitvinsglas, höjd 12,5 cm.
10 sherryglas, höjd 9 cm.
11 rödvinsglas, höjd 13,5 cm.
Smärre ytslitage. Enstaka fotnagg.