Sex glas med äggformad cuppa, mynning med etsad bård av ax, på fasettslipat skaft på rund fot.
Fyra glas med konande cuppa, mynning med etsad dekor av fasetter och stjärnor, på fasettslipat skaft på rund fot. Höjd ca 13 respektive 15,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Nagg.