Dekor i underglasyrblått. Bestående av karott med lock, terrin med lock, ovalt format skålfat samt insats till fiskfat. Terrinens längd 31 cm. Karottens längd 28, skålfatets längd 32. Insatsen till fiskfatets längd 33 cm.
Slitage. Mistor. Skålfatet med ett större nagg.