Plast, metall och textil. I form av kända stolar: Gerrit Rietveld Red Blue Chair, Charles Rennie Mackingtosh Hill House Chair, samt Mies van der Rohe Wassily Chair. Red Blue chair märkt Modell & form undertill. Höjd 15-28 cm.
Lagning på Hill house chair. Litet nagg på Red Blue Chair. Märken. Smärre fläckar.