Joan Miró, akvatint med reliefprägling, 1960, signerad och numrerad 29/50
Ur: Les Géants. Tryckt av Crommelynck et Dutrou, Paris, utgiven av Maeght, Paris. Plåtstorlek ca 58,5 x 91,5 cm
Ej examinerad ur ram. Något gulnad.
Dupin 278.