1 kanna, Moskva 1908-26, höjd 7 cm.
1 servettring samt 1 supkopp, IS Lebedkin, Moskva 1898-1914, höjd 3-4 cm.
3 bägare, Kostroma 1908-26, höjd 5 cm.
1 supkopp med utvängd kant, Moskva sent 1800-tal, höjd 3,2 cm.
Total vikt 416 gram.
1 dosa utan stämplar, 9,7 x 5,7 cm, 110 gram, medföljer.
Smärre emaljbortfall.