Tallrikar, fyra stycken, olika, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Tallrik, diameter 22,5 cm. Dekor av påfåglar. Tallrikar, två stycken, diameter 22,5 cm. Dekor av änder i damm. Tallrik, diameter 26 cm. Dekor av blommor.
Små nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.