Bestående av två pilspetsar av flinta, eldslagningssten i oval form av kvartsit, tjocknackig yxa med huggen yta samt en kort skafthålsyxa. Längd 4-15 cm.
Åldersrelaterat slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.