Förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, originalspänne, ca 1990.
Caliber 81, Boettnr. 1615 / 270434 CD / 209357.
Skadad urtavla ("Spider Dial"). Åldersrelaterat slitage. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.