Theresia Hvorslev, halslänk silver. Hänge med syntetisk vit spinell
Halslänk stämplad Theresia, Mema, Lidköping 1975. Längd ca 40 cm. Hänge stämplad 830, längd ca 4 cm. Totalvikt 55 gram.
Bruksslitage. Hänge eventuellt ej Theresia Hvorslev, eventuellt omarbetad.