Dekor av blommor och guldkant.
Bestående av:
13 assietter, 15,5 cm.
6 dessertskålar, 16,5 cm.
8 smörskålar, 7 cm.
2 lövformade fat, 18-19 cm
Litet runt fat, 12 cm.
Litet fyrkantigt fat, 10,5 cm.
Lagning på fyrkantigt fat. Lagade nagg på assiett.