Ulla Parkdal, matta, rölakan, ca 238,5 x 167 cm, signerad UP.
Mörkbrunmelerad botten med täta rader av trappstegsmedaljonger i olika bruna, gula, grå och benvita nyanser. Ett ramverk av benvita geometriska figurer.
Obetydligt slitage och smutsig, fläckar. Fransarna något slitna.