Torbjörn Forsberg, skulptur. Brons. Sign. med initialer och dat -07.
Vilande fjällrävar framför lya. Signerad med initialer T.F och daterad 07. Brons, höjd 5 cm, längd 8,5 cm (inklusive stenbas höjd 7 cm, längd 12 cm).
Obetydliga strödda skrapmärken.