Rolf Palm, vaser, 2 st och skålar, 3 st, Mölle, bl a 1960-tal.
Stengods med olika glasyrer i röda, bruna och blå nyanser. Signerade Palm Mölle samt med olika dateringar och beteckningar. Skålarnas diameter 13 - 23, höjd 9 - 18,5 cm.
Obetydligt ytslitage. Krackelyr.