Fat, keramik. Japan, modern formgivare. Signerat.

Fykantingt fat, stengods, glaserat i brunt och svart. Mått 28x28 cm.

Mistor, slitage.

Proveniens

From the Collection of Viveca Ankarcrona Borell, with note to the back, purchased in Leksand april 2007.

Utropspris
3 000 SEK