Carl Ludwig Christineck, 1700-tal, olja på duk, signerad a tergo.
Mansporträtt troligen föreställande Carl Gustaf Igelström (1738-1788). Påskrift a tergo: "CARL GUSTAV BARON VON IGELSTROHM". 75 x 60 cm.
Krackelyr. Duklagning. Retuscher. Smärre skador. Något lös i ramen.