Förgylld och bronserad. Genombrutet krön med mussla och girlander. Fasetterat glas från tiden. Signerad IÅ. Stockholms hallstämpel, otydligt årtal. Höjd 110, bredd 65 cm.
Slitage. Senare bronsering. Skador på dekoren. Smärre folieringsskador. Omarbetad.