Spegel, signerad Jonas Frisk (spegelfabrikör i Stockholm 1805-1824). Empire, 1800-talets början.
Förgylld, bronserad och målad spegel med skuren dekor samt dekor av pastellage. Tudelat glas. Bär tillverkarens etikett. 123 x 73 cm.
Senare glas. Skador, slitage, lagningar.